سفر بعد کرونا را چگونه برنامه ریزی کنیم

تقویت سیستم ایمنی بدن با برنامه ریزی برای سفر بعد کرونا

همانطور که می دانید مدتی است ویروسی ناشناخته به نام کوئید 19 گربیان گیر اقشار مختلف جامعه شده و در واقع یک اپیدمی جهانی را به وجود آورده است؛ لذا لازم به ذکر است که این بیماری با ایجاد ترس و نگرانی در میان افراد مختلف جامعه بر روی روان اجتماعی جوامع نیز تاثیر گذاشته است؛ اما چگونه می توان جوامع را از این وضعیت اسفبار و غمگین نجات داد؟ در پاسخ باید گفت که شاید برنامه ریزی برای سفر بعد کرونا بتواند راه حل مناسب و موثری باشد.

پزشکان همواره توصیه می کنند که سفرهای لذت بخش و آرامش دهنده می توانند در کاهش اضطراب ها و نگرانی های روانی افراد موثر عمل کنند و لذا معتقدند سفر به برخی نقاط آب و هوایی می تواند بر درمان بسیاری از بیماری های روانی مناسب باشد؛ بنابراین می توان این گونه تفسیر کرد که پس از پایان یافتن بیماری ناشناخته ی کرونا، سفر کردن می تواند بر روان اجتماعی جامعه تاثیر گذاشته و به عنوان یک راهکار مفید و موثر در زمینه ی تقویت روحیه ی روانی و نشاط افراد مختلف جامعه شناخته شود.

همچنین لازم به ذکر است که افزایش اضطراب های روانی و تمرکز بر افکار منفی می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی بدن تاثیر گذاشته و لذا ایمنی بدن را در مقابل بیماری های مختلف کاهش دهد؛ بنابراین می توان گفت با تمرکز بر روی برنامه ریزی های مثبت و فرح بخش آینده می توانید اضطراب ها و نگرانی های خود را کاهش داده و در نتیجه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت نمایید.

همانطور هم که قبلا گفته شد برنامه ریزی برای سفر بعد کرونا نه تنها بر روحیه فردی افراد جامعه می تواند موثر و مفید واقع شود بلکه بر روحیه و روان اجتماعی جامعه نیز می تواند تاثیر گذار باشد؛ بنابراین می توان با تمرکز بر روی این نکته ی مثبت و مفید که می توانید در آینده ی نزدیک بر آن جامه عمل بپوشانید، اضطراب های درونی خود را کاهش دهید و روحیه ی خود را در برابر این بیماری منحوس ارتقاء بخشید.

چگونه برای سفر بعد کرونا برنامه ریزی کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات در جوامع امروزی، به راحتی می توانید درباره مناطق گردشگری متنوع داخلی و خارجی اطلاعات کسب کنید و لذا در خصوص سفرهای خود به مناطق گوناگون برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. به عنوان مثال شما می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت نه تنها از عجایب گردشگری مناطق گوناگون جهان باخبر شوید بلکه اطلاعات لازم در زمینه ی چگونگی سفر به این مناطق را نیز کسب نمایید؛ اما شاید اکنون یک سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که با وجود بیماری خطرناکی به نام کرونا چگونه باید در رابطه  با سفر بعد کرونا برنامه ریزی کرد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که این بیماری نیز همچون بیماری های خطرناک سل، طاعون، وبا و... بالاخره یک روز از بین می رود و لذا درمان قطعی آن توسط دانشمندان کشف می شود؛ بنابراین شما می توانید با بررسی مناطق گردشگری مختلف در این روزها، سفر بعد کرونا را برنامه ریزی کنید و همچنین با بررسی سایت های مختلف گردشگری و خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما، قطار و ... از امروز برای تفریحات چند ماه بعد خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

همچنین لازم است بدانید که شاید تا چند سال آینده درمان قطعی برای کرونا ویروس شناخته نشود؛ اما این دلیلی برای نشستن همیشگی در خانه هایمان و غصه خوردن نیست، چرا که با وجود برنامه ریزی ها و روش های راهبردی در خصوص کنترل ابتلا به ویروس کوئید 19، می توان با رعایت نکات بهداشتی، در چند ماه آینده همچون مرداد ماه از منزل خارج شد و به مناطق گردشگری مختلفی سفر نمود. از جمله نکات بهداشتی که همواره لازم است در زمان سفر بعد کرونا یا سفر در زمان وجود بیماری کرونا رعایت نمود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از ماسک N95 و دستکش مخصوص در تمام مدت سفر به منظور جلوگیری از ابتلا و انتقال ویروس کرونا.

استفاده از وسیله نقلیه ی مناسب در سفرهای مختلف که در این زمینه لازم است بگوییم همواره سفر کردن با هواپیما نسبت به سایر وسایل نقلیه همچون اتوبوس و قطار توصیه می شود، چرا که مدت زمان پرواز نسبت به مدت زمان سفر با سایر وسایل نقلیه کوتاه تر بوده و لذا ابتلا و انتقال بیماری را کاهش می دهد.

  • استفاده از مواد ضد عفونی کننده مناسب و بهداشتی به منظور نظافت دست ها و سطوح مختلفی که امکان تماس دست با آن ها در مدت زمان سفر وجود دارد همچون صندلی، دسته ی صندلی، کمربند ایمنی و ... .
  • استفاده از مواد غذایی سالم، مصرف همیشگی میوه ها و سبزیجات و نوشیدن چند لیوان آب در طول روز.

شش تا هفت ساعت خواب مفید در طول سفر و انجام ورزش های مناسب به منظور افزایش سلامت جسمانی بدن در زمان سفر.


انتخاب وسیله ی مسافرتی در رابطه با سفر بعد کرونا

همانطور که گفته شد با رعایت نکات بهداشتی به راحتی می توان حتی در زمان وجود بیماری کرونا به نقاط گردشگری مختلف سفر کرد؛ اما یک نکته ی مهم در این خصوص وجود دارد که بهترین وسیله ی نقلیه ی مسافرتی در زمان وجود بیماری کرونا و سفر بعد کرونا چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که همواره سفر با هواپیما بهترین گزینه در خصوص سفر بعد کرونا و حتی در زمان وجود بیماری کرونا شناخته می شود، چرا که مدت زمان پرواز با هواپیما بسیار کوتاه تر از سفر با سایر وسایل نقلیه بوده و لذا افراد کمتر در تماس با محیط و آلودگی های آن قرار می گیرند و به این ترتیب با سفرهای هوایی به راحتی می توان از انتقال این بیماری در زمان سفر جلوگیری کرد یا انتقال آن را کاهش داد.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به قردادها و آیین نامه های بهداشتی تمام وسایل نقلیه از جمله هواپیما مرتبا و پس از پایان هر سفر ضد عفونی می شوند و بر این اساس می توان گفت که وضعیت این بیماری در زمان پروازهای مختلف به راحتی قابل کنترل می باشد. بنابراین با خرید بلیط هواپیما می توانید یک سفر بی دغدغه و بدون نگرانی را در زمان بیماری کرونا و بعد آن تجربه نمایید.

خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما همچنین از دیگر ویژگی های مهم این وسیله می باشد که در کنترل بیماری کرونا می تواند بسیار موثر واقع شود؛ زیرا شما به راحتی و بدون آنکه از منزل خارج شوید، می توانید به سایت های معتبر در زمینه ی فروش، خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما مراجعه کرده و علاوه بر بررسی قیمت های ارائه شده در خصوص بلیط های هواپیما، از چگونگی زمان پروازها، وضعیت پرواز در زمان کرونا و اطلاعات مختلف در خصوص نوع هواپیما، کلاس آن و ... نیز اطلاع حاصل نمایید.

سایت اینترنتی حالا پرواز به نشانی اینترنتی www.halaparvaz.ir  همواره آماده ی خدمات رسانی به شما در خصوص خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما می باشد و لذا می توانید با خرید آنلاین بلیط هوایپما یک سفر بی دغدغه را بعد از پایان یافتن بیماری کرونا و یا حتی در زمان وجود این بیماری تجربه نمایید.

 

مطالب مرتبط :

چگونه و چه موقع ارزانترین بلیط هواپیما را خرید کنیم

آشنایی با سه نکته مهم در خرید بلیط هواپیما

انتخاب وسیله نقلیه ، سفری بی دغدغه با بلیط ارزان هواپیما

اطلاعاتی لازم برای آمادگی قبل از سفر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.