آشنایی با سه نکته مهم در خرید بلیط هواپیما

  نکاتی در خرید بلیط هواپیما :


  بسیاری از افراد بر این باور می باشند که خرید بلیط هواپیما هزینه بالایی دارد، و در واقع تا حدودی این باور هم صحیح می باشد، چرا که هزینه سفر کردن از یک قاره به قاره ای دیگر بسیار بیشتر از این می باشد که شما به صورت زمینی سفر کنید، همچنین مدت زمان سفر هوایی بسیار کمتر از مدت زمان سفر زمینی می باشد و به همین دلیل هزینه آن هم بالاتر است. ولی شما با رعایت کردن برخی از نکات بسیار مهم می توانید برای خرید بلیط هواپیما هزینه کمتری پرداخت کنید که این نکات را در ادامه معرفی می کنیم.

  شما اگر می خواهید خرید بلیط هواپیما خود را به هر مقصدی انتخاب کنید بهتر است به برخی از نکات توجه داشته باشید و آن نکات عبارت است از :

   

  1. در روزهای کم طرفدار بلیط بخرید :

  یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در مورد خرید بلیط هواپیما با قیمت پایین وجود دارد، این است که شما بدانید در چه روزهایی بهتر است بلیط خود را خریداری نمایید. برخی از روزها در تقویم هستند که محبوبیت زیادی ندارند، به عنوان مثال روزهای شنبه، چهارشنبه و یا سه شنبه در پروازهایی که بین المللی هستند بسیار خلوت تر می باشند و شما می توانید صبح زود این روزهای هفته بلیط خود را خریداری کنید. در واقع شما باید بدانید که برخی از افراد ترجیح می دهند صبح زود بخوابند و بعد از ظهرها بلیط شان را خریداری کنند، به همین دلیل صبح ها خلوت تر است.

   

  2. صندلی خود را بعد خرید انتخاب کنید :

  برخی از خطوط هوایی زمان خرید بلیط هواپیما به شما این امکان را می دهند که صندلی خود را انتخاب کنید، و حتی قیمت ان ار مشخص نمایید. البته این مسئله بیشتر بستگی به این مسئله دارد که شما چقدر زود به فرودگاه رسیده باشید. اگر شما زودتر از دیگر مسافران به فرودگاه برسید احتمال دارد که بتوانید صندلی های مناسب تری را برای خودتان انتخاب کنید. از آنجایی که زمان خرید بلیط هواپیما برخی از صندلی ها هزینه بیشتری دارند، بهتر است صندلی خود را انتخاب نکنید تا در روز پرواز آن صندلی ها را که شاید به کسی فروخته نشده باشد انتخاب نمایید.

   

  3. مراقب سفر در تعطیلات باشید :

  بدون شک هیچ فردی وجود ندارد که خرید بلیط هواپیما انجام داده باشد و در مورد گران تر بودن آن در روزهای تعطیلی اطلاعاتی نداشته باشد. اگر شما می خواهید در تعطیلات رسمی سفر کنید، بهتر است به فکر هزینه بلیط های خود باشید و برای آنها سرمایه گذاری نمایید، ولی اگر اهل سفر در روزهای تعطیلی نیستید بدون شک انتخاب روزهایی که تعطیلات رسمی نیستند برای شما مناسب تر است. البته یک راه دیگر هم وجود دارد و به شما کمک می کند هزینه زیادی برای خرید بلیط هواپیما پرداخت نکنید، و آن راه هم این است که زودتر از موعد سفر خود یعنی 2 الی شش هفته قبل از سفر بلیط خود را خریداری کنید، در واقع در این صورت نیازی نیست شما هزینه بسیار بالایی را که افراد نزدیک به تعطیلات پرداخت می کنند را پرداخت کنید. یکی از نکات دیگری هم که وجود دارد و باید به آن اهمیت دهید این است که صندلی خود را در حین پرواز تغییر ندهید، چرا که این امر مجانی نمی باشد. 

   

  مطالب مرتبط:

  سفر های بعد کرونا را چگونه برنامه ریزی کنیم .

  چگونه و چه موقع ارزانترین بلیط هواپیما را خرید کنیم

  انتخاب وسیله نقلیه ، سفری بی دغدغه با بلیط ارزان هواپیما

  اطلاعاتی لازم برای آمادگی قبل از سفر


  خرید بلیط هواپیما

  بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


  جستجوی جدید
  ×

  راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

  English العربی

  1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

  2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

  3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

  4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

  1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

  2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

  3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

  4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

  1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

  2. Select the :

  3. In the next step, in the top right corner, click on :

  4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.