آذربایجان شرقی

 

   این استان مهد تمدن آزادیخواهی و وطن این استان مهد تمدن آزادیخواهی و وطن راد مردانی راد مردانی بزرگ است جدا از قابلیت های جدا از قابلیت ها  و جاذبه های طبیعی مردم مهربان و مهماندوست این استان به صداقت و غیرت و خانواده دوستی شهره اند. بناهای تاریخی فراوان بناهای تاریخی فراوان مرجان شرقی را به یکی از قطب های بالقوه مرجان شرقی را به یکی از قطب های بالقوه گردشگری ایران و جهان تبدیل کرده است . آذربایجان شرقی آشنایی اهل سیاحت  و تجارت در اقصا نقاط جهان بوده و هست . این استان جغرافیای برتر  و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم عامل پیوند دنیای غرب به شرق و بوده است  و  از نظر موقعیت جغرافیایی و قرار داشتن در منطقه مرزی کشور از مزیت‌های مکانی و ارتباطی ویژه‌ای نیز بهره مند است آن شهر تبریز را دروازه مشرق زمین خوانده اند در ایران آن شهر تبریز را دروازه مشرق زمین خوانده اند در ایران تبریز به شهر اولین ها مشهور است تبریز به شهر اولین ها مشهور است اولین مدرسه اولین شهرداری اولین چاپخانه اولین شورای شهر و بسیاری از اولین ها در تبریز برپا شده اند اولین مدرسه اولین شهرداری اولین چاپخانه اولین شورای شهر و بسیاری از اولین ها در تبریز برپا شده است.

 

این استان به دلیل داشتن تنوع آب و هوا و پوشش گیاهی از قابلیت‌ها و  جاذبه‌های طبیعی فراوانی در طول فصول سال برخوردار است.از جمله جاذبه های طبیعی می توان به پدیده های زیر اشاره کرد:

رودخانه ها:

 ارس،آجی‌چای، صوفی چای، قزل اوزن و ده‌ها رودخانه فصلی با صحرا کردن زمین‌های کشاورزی مجاور خود موجب رونق اقتصاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی شده‌اند و با اطراف خود طراوت و زیبایی بخشیده اند

آبشارها:

 عیش آباد، سرکند دیزج، گل آخئر، آسیاب خرابه از آبشارهای معروف استان اند که زیبایی خاصی را به طبیعت استان داده اند.

آب های معدنی وگرم :

این استان به دلیل شرایط زمین ساختی، از کانون های مهم آب معدنی و آب گرم محسوب میشود که در چهار منطقه عمده در اطراف کوه سهند، اطراف بزقوش، شمال شرقی کلیبر و اطراف میشوداغ تمرکز یافته اند .

جنگل ها :

جنگل هـای استان از مناظر طبیعی بـه شمار مـی روند کـه بـه علت تنوع در گـونه هـای جنگلی و انبوهی ، جذابیت زیادی دارند . وجود آب و هوای در مناطق جنگلی استان توجه بسیاری از گردشگران کشورمان را به خود جلب کرده است . علاوه بر جنگل های وسیع و با ارزش ارسباران ، جنگل هایی در دره های برخی از مناطق کوهستانی استان به چشم می خورند که طبیعت زیبایی را خلق کرده اند .

سواحل و جزایر :

جزیره ی اسلامیبا طبیعت سر سبز  و خرم و آب شیرین و گوارا در میان دریاچه ای شور جزیره ی قویون داغی به عنوان زیستگاه قوچ و میش ارمنی ، گوزن زرد ایرانی و پرندگان متعدد و وجود آب شیرین و در نهایت جزایر اسپیر و آرزو به عنوان زیستگاه پرندگان به عنوان زیستگاه پرندگان ، چشمان هر گردشگری را می نوازد . علاوه بر این قابلیت ها ، توان های عظیم آب درمانی با آبتنی در این دریاچه موجبات جذب گردشگران را فراهم آورده است .

تالاب ها :

تالاب بین المللی قوری گل و تالاب قره قشون از جمله تالاب های استان اند که پرندگان زیادی در آنها می کنند که چشم انداز زیبایی در نظر گردشگران ترسیم میکنند .

 

مطالب مرتبط :

معرفی جاذبه های دیدنی تهران

معرفی جاذبه های دیدنی خراسان

جاذبه های استان هرمزگان


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.